KIRMIZI ve YEŞİL BİBERLİ OMLET

Lezzet Zamanı
Lezzet Zamanı

Lezzet Zamanı
Lezzet Zamanı

KIRMIZI ve YEŞİL BİBERLİ OMLET

Biz evde iki kişi olduğumuz için (aslında üç kişiyiz, birde 2, 5 yaşında bir oğlum var ama o yemez) malzemeler ona göre.

MALZEMELER:
4 adet yumurta
1 adet kırmızı tatlı biber
5 adet tatlı yeşil sivri biber
2 adet arpacık soğan
1 diş orta boy sarımsak

YAPILIŞI:
Önce kırmızı biberimizi çekirdeklerinden arındırıp boyuna, sonra enine ince ince kesiyoruz. Yeşil sivri biberlerimizi de ince ince kesiyoruz. Arpacık soğanları da ince salata soğanı gibi kesip, sarımsakları da ince ince kıyıyoruz ve tavamıza alıp az yağda öldürüyoruz. Bu malzemeleri ikiye bölüyoruz. Bir kişi için 2 yumurtayı bir kaba alıp azıcık tuz döküp iyice çırpıyoruz. Omleti pişireceğimiz tavayı iyice yağlayıp önce biberli malzemeyi sonrada çırptığımız yumurtayı üzerine döküp tavamızın her yerine yayılması için çeviriyoruz. Bir tarafı pişen omletimizi bir tabak yardımıyla çevirip diğer tarafını tavamıza yerleştiriyoruz. İki tarafı da pişen omletimiz yemeğe hazır.
Afiyet olsun.

Yayınlayan

lezzetzamani

30.06.1975 İstanbul doğumluyum. Anne & baba aslen Giresun Merkez'li. 2009 yılında hayatımı çok sevdiğim eşim Atilla ile evlenip, 2012' de doğumunu yaptığım oğlum Poyraz ile taçlandırdım. Yemek yapmayı çok seviyorum ve sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım beğendiğiniz tatlar olur içinde. Sevgiyle ve herşeyden önemlisi sağlıkla kalın.