YUMURTALI REZENE KAVURMASI

Lezzet Zamanı
Lezzet Zamanı

Lezzet Zamanı
Lezzet Zamanı

Oturduğumuz evin karşısında muazzam bir koru var. Bu koruda her çeşit meyvayı, değişik otları bulmak mümkün. Kavurma yapacağım rezeneleride taze taze bu korudan topladım…

YUMURTALI REZENE KAVURMASI

MALZEMELER:
Bir bağ rezene
1 adet büyük boy soğan
Kırmızı pul biber
Karabiber
Sıvıyağ
Yumurta

YAPILIŞI:
Rezeneleri temizleyip güzelce yıkıyoruz. Yıkanmış rezeneleri ince ince kıyıyoruz. Soğanı ince salata soğanı gibi kesip, sıvı yağda ısıttığımız tavanın içerisine alıyoruz. Sıvı yağda hafifçe pembeleşene kadar soğanları öldürüyoruz. Üzerine rezeneleri ekliyor ve kavurmaya devam ediyoruz. Kavrulmuş malzemelerin üzerine kırmızı pul biber, karabiber ve tuz ekleyip bir kaç dakika daha kavuruyoruz. Kavrulmuş bütün malzemelerin üzerine iki yumurta kırıp, yumurtaları hafifçe yayıyoruz ve tavamızın kapağını kapatıyoruz. Yumurtalar da piştiğine göre rezene kavurmamız yemeğe hazır. Afiyet olsun.

Yayınlayan

lezzetzamani

30.06.1975 İstanbul doğumluyum. Anne & baba aslen Giresun Merkez'li. 2009 yılında hayatımı çok sevdiğim eşim Atilla ile evlenip, 2012' de doğumunu yaptığım oğlum Poyraz ile taçlandırdım. Yemek yapmayı çok seviyorum ve sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım beğendiğiniz tatlar olur içinde. Sevgiyle ve herşeyden önemlisi sağlıkla kalın.